background

Super Antifreeze -56

Ürün Tanımı
Borax Super Antifreeze -56, Benzinli ve dizel motorların soğutma sistemlerinin radyatörlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış mono etilen-glikol esaslı, nitrit, amin ve fosfat içermeyen soğutma sıvısıdır.Üstün nitelikli katık inhibitörler ile formülasyonu soğutma suyunun soğuk havalarda donmasını, sıcak havalarda kaynamasını önlediğinden tüm mevsim koşullarında kullanılmalıdır. 

Özellikleri ve Faydaları
- Üstün nitelikli katık inhibitörler sayesinde motor soğutma sisteminde korozyon ve köpüklenmeyi önleyerek çatlama ve diğer hasarların oluşumuna engel olur.
- Motor soğutma sistemindeki radyatörlerde her türlü iklim koşullarında donmaya, kaynamaya ve paslanmaya karşı mükemmel bir koruma sağlar.
- Elektroliz oluşumunu engelleyerek soğutma sisteminin yüksek performanslı çalışmasını sağlar.
- Koruma özelliği sayesinde termostat, radyatör ve su pompasında onarım ihtiyacını düşürerek tasarruf sağlar.
- Tüm soğutma sistemi parçalarıyla ve sızdırmazlık elemanlarıyla uyumludur
- Soğutma sisteminin verimliliğini arttırarak motorun hararetini düşük tutar, motor ömrünü uzatır.

Kullanım Alanları
Binek, hafif ticari, ağır ticari araçlar ile tarım ve iş makinelerinin motor soğutma sistemlerinin alüminyum ve diğer tip radyatörlerinde dört mevsim güvenle kullanılabilir. Araç üreticilerinin tavsiyesi üzerine distile su ile seyreltilerek kullanılabilir.

Şartnameler ve Onaylar
TS 3582 BS 6580 (GB) FW HEFT R 443 (D) Afnor R (D) Afnor R15/601 ASTM D 3306 and 4985, SAE J 1034 (1), JIS K2234 (1) (J) KSM 2142 (K) NATO S 759, CUNA NC 956-16 (I) UNE 26361-88 (E) EMPA (CH) E/L 1415 c MIL Italy

Ambalaj Tipleri