background

Platinum UHPD 10W 40 Full Synthetic

Ürün Tanımı
BORAX UHPD 10W 40, Geliştirilmiş üstün performanslı formülü ile ağır hizmet şartlarında daha temiz çalışmaları ve uzun motor ömürlü olmaları için mükemmel yağlama sağlayan sentetik ekstra yüksek performans dizel motor yağıdır. Daha uzun faydalı yağ ömrü düşük sıcaklıkta akışkanlık, yüksek viskozite indeksi, uçuculuk kontrolü ve yakıt ekonomisi sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Özellikleri ve Faydaları
- Üstün ısıl ve oksidasyon kararlılığı sayesinde daha az çamur oluşumu ve tortu birikimi, daha uzun yağ ve motor ömrü sağlar. 
- İleri teknoloji formülü sayesinde yüksek kükürt içeren yakıt kullanımında bile korozyona ve pasa direnç göstererek motoru korur. 
- Yüksek düzeydeki temizleme özelliği sayesinde piston birikintilerini ileri seviyede kontrol ederek motorun temiz kalmasını sağlar. 
- Soğuk hava şartlarındaki mükemmel akıcılığı sayesinde ilk çalışma esnasında motor parçalarının hızlı yağlanmasını sağlayarak motoru aşınmalara karşı korur.
- Yüksek viskozite indeksi sayesinde her sıcaklıkta dayanıklı bir yağ filmi oluşturarak aşınmanın minimum seviyede olmasını sağlar.

Kullanım Alanları
Euro I’den Euro V’e kadar emisyon gereksinimlerini isteyen dizel motorlarda kullanımı uygundur. Partikül filtresiz motorlarda ve pek çok EGR’li ve SCR sistemine sahip motorlarda kullanımı uygundur. Madencilik, inşaat ve tarım sektöründeki dizel motorlarda güvenle kullanılabilir. 

Şartnameler ve Onaylar
API CI-4  ACEA E7-16  CAT ECF-1A,ECF-2 CES 20077-78  DETROIT DDC 93K215 DEUTZ DQC III-10 GLOBAL(JAMA) DHD-1  MTU TYPE 2  MACK EO-N, EO-M Plus  MAN M 3275-1 MB-Approval 228.3 Renault RLD-2 Volvo VDS-3

Ambalaj Tipleri