background

Platinium Full Synthetic 5W 40

Ürün Tanımı
BORAX 5W 40, Zorlu tüm sürüş koşullarında olağanüstü motor koruması ile birlikte uzun motor ömrü sağlayan yüksek performans elde etmek için geliştirilmiş sentetik motor yağıdır. Geniş yelpazedeki ve yaştaki araçlar için üstün teknoloji ürünü sentetik baz yağlara yeni nesil katıklar eklenerek tasarlanmıştır.. Bir sonraki yağ değişimine kadar konvansiyonel motor yağlarına göre daha fazla çalışarak maksimum seviyede motor performansı gösterir. 

Özellikleri ve Faydaları

- Üstün termal kararlılık ve oksidasyona karşı direnci sayesinde dayanıklı flim tabakası oluşturarak en uzun yağ değişim aralığı süresince performansını korur.
- Düşük sıcaklıklardaki mükemmel akıcılığı sayesinde ilk çalışma esnasında motor parçalarının hızlı yağlanmasını sağlayarak motoru aşınmaya karşı korur ve motorun ömrünü uzatır.
- Benzersiz akışkanlığı sürtünmeyi azaltır ve yakıt tüketimini ve egzos emisyonlarını düşürür.
- Tüm sürüş koşullarında, motor devirlerinde ve sıcaklıklarında sıradan yağlara göre daha fazla koruma sağlar.
- İçeriğindeki deterjan dispersan katıkları sayesinde motordaki kurumları depozitleri ve tortuları azaltarak daha pürüzsüz ve daha sessiz bir sürüş sağlar.

Kullanım Alanları
Katalitik konvertörlü yakıt enjeksiyonlu benzinli ve LPG motorlar ile turbo şarzlı ve doğrudan enjeksiyonlu dizel partikül filtresi (DPF) olmayan dizel motorlara sahip binek araçlar, SUV’lar, kamyonetler ve minibüslerin kullanımı uygundur.

Şartnameler ve Onaylar
API SN/CF, ACEA A3/B4, MB-APPROVAL 229.5, BMW Longlife 01, PORSCHE A40, RENAULT RN 0710/0700, GM LL-B-025 VW 505 00/502 00, FIAT 9.55535-N2