background

Platinium Full Synthetic 5W 30

Ürün Tanımı
BORAX PLATINUM 5W 30, Yeni nesil modern teknoloji motorların her türlü iklim ve yol koşullarındaki gereksinimlerini karşılayan ve motor performansını artırıp ömrünü uzatan sentetik motor yağıdır. Geliştirilmiş katık paketinin sentetik akıllı moleküller ile mükemmel kombinasyonu şehir içi ve sürekli kullanımı için geliştirilmiştir.

Özellikleri ve Faydaları

* Üstün termal kararlılık ve oksidasyona karşı direnci sayesinde tortu, kurum, depozit kontrolü ve motor temizliği sağlar.

* Düşük sıcaklıklardaki mükemmel akıcılığı sayesinde ilk çalışma esnasında motor parçalarının hızlı yağlanmasını sağlayarak motoru aşınmaya karşı korur ve motorun ömrünü uzatır.

* Yüksek sıcaklıklarda dayanıklı flim tabakası oluşturarak yağ tüketimini en aza indirger ve servis aralığı boyunca maksimum performans sunar.

* Sentetik yapısı ve oksidasyona karşı yüksek direnci sayesinde daha uzun servis ömrü sunar.

* LPG ile çalışan motorlarda ortaya çıkan aşırı ısınmanın yol açtığı harareti önler.

* Düşük uçuculuğu sayesinde egzoz gazı emüsyonunu azaltarak hidrokarbon kirlilik oranını düşürmeye yardımcı olur.

Kullanım Alanları
Yeni nesil binek arabalar, SUV'lar ve hafif hizmet ticari araçların benzinli&LPG ve dizel motorlar başta olmak üzere her türlü modern araç motoru için tavsiye edilmektedir.                                                                                                                                                         

Şartnameler ve Onaylar
API SN/CF, ACEA A3/B4,  MB Approval 229,3/229,5  VW 502.00 / 505.00 BMW Longlife-01 Renault RN 0700/ RN 0710  Opel GM-LL-B-025 Peugeot/Citroën Automobiles B71 2296