background

Platinium Full Synthetic DPF 5W 30

Ürün Tanımı
Borax DPF 5W 30, Dizel Partikül Filtresi (DPF'ler) ve Benzin Katalitik Konvertörler (CAT'ler) ile tamamen uyumlu olan yeni nesil motorların ihtiyaç duyduğu performans gereksinimlerini karşılayan sentetik motor yağıdır. Dizel ve benzinli araçların egzoz gazı emisyon sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve verimliliğini korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Özellikleri ve Faydaları

 - Üstün ısıl ve oksidasyon kararlılığı sayesinde araç üreticilerinin önerdiği en uzun yağ değişim aralığı süresince performansını korur.
 - Geliştirilmiş sürtünme önleme özelliği sayesinde yakıt ekonomisi sağlar.
 - Soğuk hava şartlarındaki mükemmel akıcılığı sayesinde ilk çalışma esnasında motor parçalarının hızlı yağlanmasını sağlayarak motoru aşınmaya karşı korur.
 - Dizel partikül filtreleri içinde partikül birikiminin azalmasına ve benzinli araçlardaki katalik konvertörlerin yıpranmasını azaltmada yardımcı olur.
 - Aktif temizleme özelliği sayesinde tortu ve çamur oluşumunu kontrol ederek motoru temiz tutar ve bakım maliyetlerini düşürür.

Kullanım Alanları
DPF (Dizel Partikül Filtresi) ve CAT (Benzin Katalitik Konvertör) gibi egzoz gazı emisyonlarını düşüren sistemlere sahip en son binek arabaları, SUV'lar ve hafif hizmet ticari araçlarda bulunan yüksek performanslı benzinli ve dizel motorlar başta olmak üzere her türlü modern araç motoru için tavsiye edilmektedir.

Şartnameler ve Onaylar
ACEA C3-16, C2-16, API SN/CF, GM dexos2, MB-Approval 229.31/ 229.51/ 229.52, VW 504.00 /507.00, BMW Longlife-04, PORSCHE C30, PSA B 71 2290   RENAULT RN 0710 / RN 0700