background

Hydraulic Brake Fluid DOT4

Ürün Tanımı
Borax DOT 4, Geniş kullanım alanındaki motorlu araçların hidrolik fren sistemlerinde ve debriyajlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş, yüksek kaynama noktasına sahip sentetik poliglikol eterlerine dayanan ekstra yüksek performanslı hidrolik fren ve debriyaj sistemi sıvısıdır. Modern sentetik formülasyonu oksidasyon, pas ve korozyonu önleyici kimyasallar içerir. Ağır şartlar altındaki sıcaklık değişimlerinde mükemmel performans sunarak güvenli sürüşü garanti eder. 

Özellikleri ve Faydaları
- Yüksek kaynama noktası sayesinde ıslak ve kuru kaynama noktaları sıcaklık yükselmelerini dengeleyerek buhar kilitlenmelerini önler ve emniyetli fren performansı sunar.
- Mükemmel sentetik özelliği ile çok yüksek ve düşük sıcaklık aralığında viskozitesini uzun süre stabil tutar ve güç iletimini eksiksiz yerine getirir.
- Korozyona ve oksidasyona karşı üstün koruma özelliği sayesinde fren sisteminde optimum koruma sağlayarak servis ömrünü uzatır.
- Her türlü sızdırmazlık elemanları ile uyumlu çalışarak kaçak ve sıvı kaybını asgari düzeye indirir. 

Kullanım Alanları
Motorlu araçların diskli ve kampanalı fren sistemlerinde ve debriyajlarında güvenli ve etkin olarak kullanılabilir. DOT 4 ve DOT 3 seviyesi istenen durumlarda araçların fren ve debriyaj sistemleri için tavsiye edilir. Nem çekici özelliğinden dolayı kapağı açıldıktan sonra tamamı kullanılmalıdır. 

Şartnameler ve Onaylar
SAE J1704 / J1703, FMVSS 116 DOT 4, ISO 4925
 

 
Ambalaj Tipleri