background

Hydraulic Brake Fluid DOT3

Ürün Tanımı
Borax DOT 3, Geniş kullanım alanındaki motorlu araçların hidrolik fren sistemlerinde ve debriyajlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş sentetik poliglikol esaslı yüksek performanslı hidrolik fren ve debriyaj sistemi sıvısıdır. DOT3 standardında fren ve debriyaj sıvısı gereksinimi olan araç sistemleri için formüle edilmiştir. Termal ve kimyasal kararlılığın yüksek olması her türlü iklim ve yol koşulunda fren sisteminin verimli çalışmasını sağlar. 

Özellikleri ve Faydaları
- Fren sisteminde sürtünme sonucu ıslak ve kuru kaynama noktaları sıcaklık yükselmelerini dengeleyerek buhar kilitlenmelerini önler ve emniyetli fren performansı sunar.
- Mükemmel sentetik özelliği ile çok yüksek ve düşük sıcaklık aralığında viskozitesini uzun süre stabil tutar ve güç iletimini eksiksiz yerine getirir.
- Korozyona ve oksidasyona karşı üstün koruma özelliği sayesinde fren sisteminde optimum koruma sağlayarak servis ömrünü uzatır.
- Her türlü sızdırmazlık elemanları ile uyumlu çalışarak kaçak ve sıvı kaybını asgari düzeye indirir. 

Kullanım Alanları
Motorlu araçların diskli ve kampanalı fren sistemlerinde ve debriyajlarında güvenli ve etkin olarak kullanılabilir. DOT 3 seviyesi istenen durumlarda araçların fren ve debriyaj sistemleri için tavsiye edilir. Nem çekici özelliğinden dolayı kapağı açıldıktan sonra tamamı kullanılmalıdır.  

Şartnameler ve Onaylar
SAE J1703, FMVSS 116 DOT 3, ISO 4925 Class 3 

 
Ambalaj Tipleri