background

Gear Oil EPX 75W 80

Ürün Tanımı
BORAX EPX 75W 80, Yüksek termal kararlılığı, mükemmel kaydırma performansı ve düşük sıcaklık akışkanlığı özelliklerine sahip senkromeçli ve senkromeçli olmayan dişli kutuları ve diferansiyeller için geliştirilmiş üstün performanslı sentetik manuel şanzıman yağlayıcısıdır. Özel formülü sayesinde gelişmiş EPX performansı daha uzun yağ değişim aralığı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Özellikleri ve Faydaları
- Mükemmel aşırı basınç performansı sayesinde daha ağır yüke maruz kalan aks uygulamalarında iletim ömrü boyunca zorlu çalışma koşullarında daha yüksek yük taşıma kapasitesi ve daha düşük bakım masrafları sunar. 
- Olağanüstü termal ve oksidasyon kararlılığı yüksek çalışma sıcaklıklarında şanzımanın temizliğini sürdürerek kalıntı oluşumunu önler, şanzuman ve yağın ömrünü uzatır.
- Mineral yağlara kıyasla düşük sıcaklıklarda olağanüstü akışkanlık daha az aşınmaya ve ilk çalıştırma kolaylığı sağlar.
- Kolay ve düzgün kaydırma ve çabuk başlatma ilkesi sayesinde sürtünmeleri minimuma indirerek senkromeç ömrünü uzatıp daha yumuşak vites değiştirme performansı sağlar.
- İleri katık teknolojisinin geliştirdiği mükemmel EPX özelliği en ağır mekanik ve ısıl yükler altında dahi sorunsuz çalışma sağlar.

Kullanım Alanları
API GL-5 performans seviyesinin gerekli olduğu binek, hafif ve ağır hizmet ticari araçların manuel şanzımanlarında kullanımı tavsiye edilir.

Şartnameler ve Onaylar
API GL-5, MIL-L-2105D, MAN 342 M-2, ZF-TE-ML 05A, 7A, 12E, 16B, C&D, 17B, 19B, 21B