background

ATF Dexron III H

Ürün Tanımı
BORAX ATF DEXRON III H, En zorlu şartlar altında çalışan otomatik şanzımanların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış yeni nesil katıkların sentetik bazlı yağlarla kombinasyonundan elde edilen üstün performanslı sentetik otomatik şanzıman yağıdır. Geliştirilmiş formülasyonu hem kullanım süresini artırarak,uzun yağ değişim aralığı sağlarken hemde sürtünmeyi minimuma indirerek eşsiz performans sağlar. Otomatik transmisyonlar ve hidrolik direksiyon sistemleri için geliştirilmiş bir üründür.

Özellikleri ve Faydaları
- Üstün ısıl ve oksidasyon kararlılığı sayesinde ağır çalışma koşulları altında bile uzun süre performansını korur, otomatik transmisyonun ömrünü uzatır, bakım maliyetlerini düşürür.
- Geliştirilmiş sürtünme kontrolü ile şanzıman verimliliğini artırır, daha rahat vites değişimi ve yakıt tasarrufu sağlar.
- Benzersiz yağ flim direnci geniş çalışma sıcaklığı aralıklarında aşınmaları en aza indirir, ısıyı dağıtmada etkili rol oynar.
- En zorlu ağır hizmet uygulamaları ve yüksek sıcaklık şartlarında bile viskozitesini koruyarak etkin performans gösterir.
- Çok düşük sıcaklıklarda bile üstün akışkanlık özelliği ile aşınmaya karşı yüksek koruma sağlar.
- Yeni nesil katık paketi ve tam sentetik yapısı sayesinde köpük önleme özelliği ve düşük sıcaklıkta mükemmel akıcılık sağlar.

Kullanım Alanları
Modern binek, hafif ve ağır ticari araçların otomatik transmisyonlarında kullanımı uygundur. Ford Mercon ve GM Dexron performansında yağ kullanımı gerektiren tüm otomatik transmisyonlarda ve elektronik kontrollü transmisyonlarında güvenle kullanılabilir. Bu yağ aynı zamanda power-shift şanzımanlarda, hidrolik direksiyon sistemleri için de uygundur.                                                                                                                                          

Şartnameler ve Onaylar
GM DEXRON®-IIIH, Ford MERCON®, Allison C4, Caterpillar TO-2, Volvo 97340, Allison TES 389 MAN 339 Type V2/Z2, MB Approval 236.1, MB Approval 236.9, Voith 55.6335, ZF TE ML-03D-04D-14A-17C