background

ATF Dexron III

AUTOMMATIC TRANSMISSION FLUID

Ürün Tanımı
Günümüzün yüksek çalışma sıcaklıkları gibi zorlayıcı şartları artmış otomatik kontrollü transmisyon sistemlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için modern katık teknolojisi ile üretilmiş yüksek performanslı otomatik transmisyon yağıdır. GM Dexron veya Ford Mercon spesifikasyonlarının özellikle istendiği modern otomatik şanzımanlar için geliştirilmiştir.

Özellikleri ve Faydaları
- Geniş sıcaklık çalışma aralığı boyunca viskozitesini stabil tutarak sürtünmeleri en aza indirger, ısıya dağıtır, vites değişimlerinde mükemmel çalışma sağlar.

- Formülündeki modern katık paketi sayesinde geniş bir çalışma sıcaklığı aralığında ısıyı çok iyi dağıtarak otomatik şanzımanlarda sorunsuz vites değiştirme ve etkili güç aktarımı sağlar.
- Düşük sıcaklıktaki pompalanabilme ve sirkülasyon özelliği sayesinde ilk çalışma anındaki aşınmaları ve sürtünmeleri minimuma indirir.
- Üstün ısıl ve oksidasyon kararlılığı sayesinde zararlı tortu ve çamur oluşumuna karşı koruyarak otomatik transmisyonum ömrünü uzatarak mükemmel yağlama sağlar.
- Yüksek vizkozite indeksi, her türlü şartta ihtiyaç duyulan performansı mükemmel şekilde sağlar. 

Kullanım Alanları
Bir çok binek otomobili ve ticari araç otomatik şanzımanları için önerilir. Ford Mercon ve GM Dexron performansında yağ kullanımı gerektiren tüm otomatik transmisyonlarda ve elektronik kontrollü transmisyonlarında güvenle kullanılabilir. Bu yağ aynı zamanda power-shift şanzımanlarda, hidrolik direksiyon sistemleri için de uygundur.

Şartnameler ve Onaylar
GM DEXRON IIID, GM DEXRON IIIG, MB 236.1 / 236.5, ALLISON C4, FORD MERCON ZF TE-ML 03D/04D/14A/17C, MAN 339 TYPE V1/Z1, CAT TO-2, VOITH H55.6335